Jak se tedy sakryš mám jmenovat?

Aneb … tajemství numerologie jména

Můj nový článek se týká hlavně žen, ale rozhodně nejen jich. Věřím, že zajímavou informaci si pro sebe odnesou i muži. Nejen pro sebe samé, ale třeba i pro (alespoň o kousek) bližší pochopení světa žen.

Numerologie je obor velmi rozsáhlý, který v lidech často vyvolává nedůvěru. Možná si říkáte „Jak by asi tak čísla mohla ovlivnit můj život? Jsou to přeci ‚jen‘ čísla“.  

Připustíme-li na moment fakt, že zdejší svět je jakýsi hologram, či Matrix chcete-li, pak možnost spojení s čísly už tak fantaskní není.

Vůbec nemohu říct, jak jsem se vlastně k numerologii dostala. Mám pocit, že je součástí mého života tak nějak přirozeně už od mládí. Přitom čísla v podobě matematiky jsem nikdy dvakrát nemusela. :-))

Trocha zajímavé historie…

Teď na vás navalím maličko historie. Numerologie patří k nejstarším okultním vědám. Její síla spočívá v možnosti nahlédnout do našeho charakteru, a odhalit silné a slabé stránky.

První výpočty vznikly už 9000 let př. n. l., a v nejstarších dochovaných pramenech jsou důkazy používání čísel k výkladu života. Takovéto okultní praktiky používaly Babylóňané, Židé, Chaldejci, Egypťané, Esejci. Dá se říci, že neexistuje okultní okruh, který by nepoužíval mystiku čísel.

Phytagoras…

Již v Antice se zjistilo, že jméno má psychologický vliv na charakter osobnosti. Phytagoras, kterého považujeme za otce čísel řekl „Vše je v Universu uspořádáno podle čísel a měr.”

Phytagoras byl učenec a filosof, a byl přesvědčen, že se vše dá vyjádřit pomocí čísel. Objevil mystický význam ukrytý v číslech a zjistil, že čísla 1–9 mají univerzální význam odpovídající různým charakterům. K tomu ještě bereme v potaz velmi důležitou nulu, která má zvýrazňující vliv. Krásně o tom zpívá Mirek Černý ve své písni – Nula. Poslechněte si

První čísla 1–4 jsou posvátná čísla. Symbolizují stvoření světa  

1 – je stvořitel

2 – je symbol života

3 – je časová změna

4 – je materiální svět

Součet těchto čísel je 10, což je číslo úplné.

Phytagoras své žáky vedl k meditaci a spojení s obrannými energiemi. Věřil, že skutečná nauka slouží k tomu, aby léčila lidskou duši. Základem vědění bylo učení světla ve všech jeho formách, putování duše, nesmrtelnost a božskost lidství. V číslech pak viděl zasvěcení a svaté vědění.

Tolik ve zkratce o historii, jen abyste měli jisté povědomí. Plánuji o ní napsat samostatný článek, tak se pak budete moci dozvědět více, koho to zajímá.

Teď se vraťme k původnímu záměru článku…

Z numerologie jména se můžeme dozvědět číslo osobnosti. Číslo skryté podstaty, vnějšího sebevyjádření, cestu osudu, životní cíl a motivaci duše. 

Ve zkratce co je co: 

Tzv. číslo osobnosti se počítá z písmen celého jména. Každé písmeno má své neměnné číslo, svou vibraci. Někdy si jej mohou lidé plést s číslem osudovým, které se počítá z data narození.

Číslo skryté podstaty – ukazuje na rozvoj, který jsme prodělali v minulém životě. Je vhodné si jej uvědomit, a vědět o jeho významu, abychom neopakovali svou lekci znova.

Číslo vnějšího sebevyjádření – ukazuje, jak působíme navenek. Vystihuje jaký vliv máme na druhé, jak na ně působíme. Tedy to, jak nás ostatní vnímají.

Cesta osudu – ukazuje směr, který hledáme a kudy je pro nás nejpřínosnější se vydat. Pomáhá nám tedy pochopit svou cestu a jak si s ní poradit.

Životní cíl – ukazuje na to, co je pro nás důležité ve druhé polovině našeho života.

Motivace duše – ukazuje na důvod našeho zrození. Co se chceme a máme naučit a jak se ve svém vývoji posunout.

Z toho je patrné, že ze zdánlivě pouhého jména dokážeme zjistit o sobě mnoho podstatných informací.

Velké dilema…

Ve své praxi se často setkávám s dilematem, který řeší mnoho žen. Nejen ženy, ale u těch je to, díky převzetí vyvdaného jména, častější. Když se narodíme, dostaneme do vínku jméno. Toto jméno spoluutváří naší osobnost.

Při přejmenování, například sňatkem, se vše změní. Schválně, zkuste se zamyslet, opravdu upřímně – Máte pocit, že jste ti stejní lidé jako před změnou jména? Jasně, můžete argumentovat odžitými zkušenostmi, ale když se zamyslíte opravdu upřímně, zjistíte, že se opravdu mnohé změnilo.

Pokud pak nastane situace kupříkladu rozvodu, přichází na řadu opět změna jména. Většinou mám tu zkušenost, že ženy nechtějí zpět ke svému rodnému jménu. Není to pravidlem, ale setkávám se s tím poměrně často.

Vím, i z vlastní zkušenosti, že tato na oko jednoduchá záležitost, může být ve výsledku celkem až traumatizující. Vnímám od žen, že debata o změně jména, s sebou nese skoro jakési stigma. 

Z jedné strany nechtějí mít ženy odlišné jméno od dětí, pokud je s manželem mají, z druhé strany ale nechtějí být již spojovány s bývalým partnerem, z třetí strany necítí jako správné vzít si zpět rodné jméno.

Co s tím?

Co s tím? Tento rozkol může být až nervy drásající. A v ten moment můžeme být rádi, že tu máme tak skvělý systém, který může poradit a nasměrovat.

Když si uděláte, nebo necháte udělat, porovnání a vypočítáte komplet nastavení toho kterého jména, máte mocný nástroj, a radu pro sebe, kterým směrem se vydat. 

Nedá se říci, co je častější a vlastně výhodnější, ale řekla bych, že jsou víceméně 3 možnosti. 

  1. Zjistíte, že vaše vyvdané jméno vás stáhlo zpět a zbytečně vás brzdí v rozletu.
  2. Zjistíte, že naopak vyvdaným jménem jste si pomohla a nastavení máte lepší. Je pro vás výhodnější nechat si jej.
  3. Vyjde to tak nějak na stejno, a pak máte vlastně úlevu, protože ať už si necháte jakékoliv jméno, nepohoršíte si.

Pokud nastane situace, kdy jméno manžela je pro vás výhodnější, ale vy jej nechcete, je tu ještě ta možnost, že se vrátíte k rodnému jménu ale přilepšíte jej druhým jménem, nebo přezdívkou. Tím se energie jména změní.

Trocha alchymie…

Někdy je celkem alchymie, najít správnou volbu, ale z praxe vyplývá, že udělat si takový náhled, má opravdu blahodárný a osvobozující vliv.

Další otázka se kterou se setkávám je, zda se tím neovlivňuje to, co je nám dáno. Tak to není. Své rodné jméno a lekce s tím spojené jsme si ve své době odžily a když se vdáme, tak si odžijeme lekce nové. Pokud nastane rozvod, tak se stejně ocitáme v situaci, kdy jsme lekci buď nedokončily, anebo ji naopak máme vyřešenou.

Nové, nebo staré boty? 🙂

A tady pak přichází možnost volby, jak svůj další život směrovat, zda zůstat v těch samých botách, nasadit ty již jednou odložené, anebo obout zcela nové.

Numerologie je svět plný překvapujících zjištění. Má svou pevnou formu, přesto si s ní můžeme hrát a využívat ku svému prospěchu. Je třeba ale ještě dodat důležitou věc. 

Numerologii lze brát jako jakýsi návod k sobě samým. Není ale pevnou nehybnou skálou, není zapotřebí se stresovat tím, že numerologie nám cosi diktuje a my nemáme možnost volby. Naopak. Dává nám úžasný způsob, jak do svého nitra nahlédnout. Jak pochopit sebe sama a některá naše omezení a díky tomu se mílovými kroky posunout dál.

S některým nastavením se zrodíme (datum narození a od toho se dovíjející výpočty), nějaké nastavení dostaneme díky rodičům (rodná jména) a některá nastavení můžeme sami ovlivnit (jména a přezdívky), a převzít tak zodpovědnost za svůj život plně do svých rukou.

Díky tomu můžeme přerůst sami sebe, což je právě důvodem našich zrození. Je to krásná a hodnotná disciplína a je škoda ji nevyužít, když už ji tu máme k dispozici.

Přeji vám spoustu inspirace a možností vhledu do vlastního života a to správné využití pro vlastní kvalitní vývoj. V dalším článku na téma numerologie napíšu o čísle osudovém.

S láskou Vaše Kristina Eva

Pochutnávání si při povídání o mystice čísel. 🙂
Život mi dal velký dar zkušenosti, díky které jsem rozvinula schopnost trpělivosti, vhledu a empatie. Postupem času jsem pochopila, že mou velkou vášní a láskou je pomoc lidem uzdravit jejich bolavou duši a k tomu mám několik nástrojů v podobě různých metod. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.